Český Krumlov

Český Krumlov leží na trase z Českých Budějovic na Lipno a netřeba ho příliš představovat. Věhlas města chráněného fondem UNESCO již dávno překonal hranice České republiky a hordy návštěvníků z celého světa sem denně přijíždějí obdivovat jeho krásu. Oblíbený je zejména u turistů asijského původu až by se skoro nabízelo jeho přejmenování na Japonský Krumlov.

Atmosféra, která v Krumlově panuje především v letním období, se asi nejvíce podobá ruchu kolem Staroměstského náměstí v Praze. Je tu i podobná koncentrace restaurací, obchodů se suvenýry a stylových hotelů. Celá historická část města je turismu oddána, naštěstí ceny zatím nevystoupili do výšin těch pražských a třeba dobrých a cenově dostupných restaurací je tu celá řada.

Centrum města je malé, pohodlnou procházkou ho projdete za dvě hodiny celé. K tomu přidejte návštěvu krumlovského hradu či pivovaru Eggenberg a půldenní výlet můžete završit například ve výborné krčmě Šatlava (www.satlava.cz) u náměstí. Z Lipna nad Vltavou je to do Krumlova půl hodiny cesty autem a nebo sem každý den jede několik autobusových linek.