Marina Lipno

Marina Lipno je novým centrem Lipna nad Vltavou, které je tvořeno přístavištěm pro plachetnice, promenádou a komplexem apartmánových budov. Celý areál vznikl kolem roku 2000, kdy začali do Lipna přitékat finance ze zahraničí a obrátil se sem zájem holandských investorů.

Marina Lipno má dnes kolem 300 apartmánů, které vlastní či k rekreaci využívají především právě Holanďané. V létě tu uslyšíte holandštinu více než češtinu, jídelní lístky v restauracích či informační tabule po obci jsou také primárně v holandštině. Je to k nevoli spoustě českých návštěvníků, pravdou ale zůstává, že projekt přinesl do obce hodně nových pracovních příležitostí a přispěl k jejímu zviditelnění.

K Marině patří i aquapark, který leží hned vedle promenády - je malý, vhodný spíše pro cachtání s dětmi. V jednom z apartmánových domů v západní části komplexu sídlí v přízemí půjčovna kol, bruslí a dalších sportovních vybavení společnosti Lipnoservis, která provozuje většinu zdejších atrakcí včetně skiareálu. Zde si můžete vypůjčit horské kolo a vyrazit na jednu z lipenských cyklostezek.